Nuk ndalet Besart Berisha, realizon dopiet për Western United

12:37, 12/08/2020

Besart Berisha bëri një paraqitje të shkëlqyer në fitoren e ekipit të tij Western United 2-0 ndaj Perth Glory në transfertë.

Sulmuesi kosovar arriti që të shënonte të dy golat, duke qenë protagonist absolut në këtë triumf.

Goli parë u shënua në minutën e 9-të me një goditje perfekte me kokë, ndërsa të dytin e realizoi në minutën e 89-të pas asistit perfekt të Risdon.

Image

Me dy golat e shënuar në ndeshjen e sotme, Berisha  shkoi në kuotën e 14 finalizimeve këtë sezon me fanellën e Western United.

Goli i parë erdhi në minutën e 27, teksa pas një harkimi në zonë Berisha tregoi të gjithë nuhatjen prej sulmuesi duke dërguar sferën në rrjetë. Sakaq, në pjesën e dytë, saktësisht në minutën e 52, 35-vjeçari nuk gaboi nga pika e bardhë.

Falë këtij trepikëshi, skuadra e Western United renditet në vendin e gjashtë të kampionatit duke qenë aktualisht pjesë e play-off, me shpresën se falë aftësive të futbollistit shqiptar të arrijë të tjera rezultate pozitive.

Berisha me dy golat e shënuar ditën e sotme, u ngjitë në kuotën e 17 golave të realizuar në Australi këtë sezon me fanellën e Western