Interi kalon Leverkusenin, kualifikohet në gjysmëfinalet e Europa League

Interi kalon Leverkusenin, kualifikohet në gjysmëfinalet e Europa League

22:59, 10/08/2020

Interi siguron biletën për në gjysmëfinalen e Ligës së Evropës, pasi mposht Bayer Levekusen me rezultatin 2-1.

Të tre golat që vendosën këtë sfidë u realizuan në pjesën e parë.

Barrella nĂ« minutĂ«n e 15-tĂ« kaloi nĂ« avantazh zikaltrit, qĂ« mĂ« pas dyfishuan me Lukakun nĂ« tĂ« 21’.

Gjermanët reaguan, duke shkurtuar diferencën në minutën e 25-të me Kai Havertz.

Më pas rezultati nuk ndryshoi më dhe Interi kalon në gjysmëfinale, ku do të përballet me fituesin e çiftit Shakhtar Donetsk-Basel.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco