FOTO/ Inter-Leverkusen, formacionet zyrtare. Ja si do të rreshtohen skuadrat në fushë

FOTO/ Inter-Leverkusen, formacionet zyrtare. Ja si do të rreshtohen skuadrat në fushë

20:19, 10/08/2020

Interi do të përballet sonte me Bayer Leverkusen në “Dusseldorf Arena”, në takimin e vlefshëm për çerekfinalet e Europa League.

Të dy ekipet do të kërkojnë kualifikimin, në ndeshjen që do të luhet pa tifozë.

Kjo do të jetë ndeshje teke, e cila do të startojë në orën 21:00.

Tekniku i zikaltërve, Antonio Conte i ka besuar dyshes së sulmit Lukaku-Martinez.

Në anën tjetër Bayer Leverkusen dhe trajneri i tyre Peter Bosz do të rreshtojë në fushë formacionin me skemën 4-2-3-1, ku Volland është në majën e sulmit dhe pas tij janë Diaby, Demirbay dhe Havertz.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni formacionet zyrtare.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco