FOTO/ Juventusi zgjedh lojtarin më të mirë të sezonit

FOTO/ Juventusi zgjedh lojtarin më të mirë të sezonit

19:23, 10/08/2020

Cristiano Ronado është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit nga Juventusi.

Portugezi shënoi 37 gola me bardhezinjtë dhe e meritoi plotësisht çmimin.

“Për golat që ka shënuar, për klasin që zotëron, gjakftohtësinë para portës, lidershipin që e karakterizon dhe faktin që është një kampion absolut, CR7 është zgjedhur lojtari më i mirë i votuar nga tifozët. Cristiano fiton çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit , urime kampion i madh”, shkruan klubi i Juventusit.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco