VIDEO/ Lioni bën surprizën e madhe ndaj Juventusit, Reali eliminohet nga City

VIDEO/ Lioni bën surprizën e madhe ndaj Juventusit, Reali eliminohet nga City

22:55, 07/08/2020

U luajtën mbrëmjen e sotme dy takimet e kthimit të vlefshme për 1/8-at e finaleve të Champions League mes Juventus-Lion dhe Manchester City-Real Madrid, shkruan Syri.net.

Manchester City dhe Lioni siguruan biletat për në çerekfinale.

Juventusi kishte humbur 1-0 ndeshjen e parë në Francë dhe synonte përmbysjen.

Në fakt, bardhezinjtë fituan 2-1, por nuk i mjaftoi për t’u kualifikuar, pasi Lioni kalon më tej me rregullin e golit të shënuar në fushë kundërshtare.

Depay realizoi me 11-metërsh për francezët, ndërsa Ronaldo shënoi dopjetë për kampionët e Italisë, por nuk i ndihmoi dot për të vazhduar aventurën në Champions.

Manchester City kishte fituar takimin e parë në “Santiago Bernabeu” dhe në shtëpi nuk gabon, duke fituar sërish 2-1.

Sterling dhe Gabrile Jesus shënuan për anglezët, ndërsa goli i spanjollëve mban firmën e Benzema.

Në çerekfinale dy ekipet e kualifikuara sonte, Lion dhe Manchester City, do të përballen me njëri-tjetrin, në një ndeshje të vetme sipas formulës së re të UEFA-s për shkak të gjendjes jo normale nga pandemia e Koronavirusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco