Juventusi eliminohet, por Ronaldo thyen rekordin historik. Nuk ndodhte që prej vitit 1934

Juventusi eliminohet, por Ronaldo thyen rekordin historik. Nuk ndodhte që prej vitit 1934

23:07, 07/08/2020

Cristiano Ronaldo ka arritur një tjetër rekord me fanellën e Juventusit.

Me dy golat e shënuar kundër Lionit, sulmuesi portugez kapi shifrën e 37 realizimeve në sezonin 2019-2020 me fanellën e “Zonjës së Vjetër”.

Lojtari i vetëm që e kishte bërë këtë është në sezonin e largët, 1933-1934, Felice Placido Borel.

Ronaldo e theu sonte këtë rekord, duke hyrë në librat e historisë së “Zonjës së Vjetër’, edhe pse ekipi i tij u eliminua nga Champions League.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco