FOTO/ Hamilton triumfon në Silverstone. Renditja e Çmimit të Madh të Britanisë

FOTO/ Hamilton triumfon në Silverstone. Renditja e Çmimit të Madh të Britanisë

17:29, 02/08/2020

Lewis Hamilton nuk di të ndalet. Piloti i Mercedesit ka fituar çmimin e Çmimin e Madh të Britanisë, pikërisht në shtëpinë e tij, në pistën e Silverstone.

Hamilton ka fituar 3 nga 4 garat e para sezonale. Britaniku mbërriti në finish me makinën pak të dëmtuar.

Në vendin e dytë u rendit piloti i Red Bullit, Max Verstapen, ndërsa në vendin e tretë u ngjit Ferrari me francezin Charles Leclerc.

Vazhdon të zhgënjejë Sebastian Vetel, me gjermanin që nuk arriti më shumë sesa vendi i 10-të.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco