Kupa e Shqipërisë/ Tirana – Byslis, ja si rreshtohen skuadrat

Kupa e Shqipërisë/ Tirana – Byslis, ja si rreshtohen skuadrat

17:17, 15/07/2020

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën e kthimit gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë midis Tiranës dhe Bylisit.

Ndeshja do të luhet në stadiumin “Selman Stermasi” (pa tifozë) në orën 17:30, ndërsa takimin e parë në “Adush Muça” e fitoi Bylisi me rezultatin 2-1.

Në sy te Tirana bie lënia në stol e Gentian Muçës dhe Elton Cales e aktivizimi e Marsel Ismailgecit, Ernest Muçit dhe Grent Halilit.

Kurse skuadra mallakastriote vjen në kryeqytet me synimin për të kapur finalen e Kupës së Shqipërisë.

FORMACIONET ZYRTARE

TIRANA: Lika, Doka, Vangjeli, Hoxhallari, Ismailgeci, Batha, Çelhaka, Torasa, Muçi, Halili, Ngo. Trajner:  Emanuel Egbo

BYLISI: Hidi, Ntepe, Janku, Shkalla, Peposhi, Mëllugja, Ujka, Murataj, Hadroj, Ndreca, Sallaku. Trajner: Veljko Dovedan

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco