FOTO/ Pas gjumit të famshëm, Bale tërbon tifozët e Realit me gjestin e tij të fundit!

FOTO/ Pas gjumit të famshëm, Bale tërbon tifozët e Realit me gjestin e tij të fundit!

12:10, 14/07/2020

Gareth Bale ka rrezikuar një përçarje më të madhe me tifozët e Real Madridit, pasi e ka bërë gjestin e ‘dylbive’ nga stoli rezervë në ndeshjen kundër Granadas.

Me fitoren 2-1, Los Blancos është më pranë se kurrë titullit kampion që do të ishte i dyti për uellsianin gjatë qëndrimit shtatëvjeçar te klubi madrilen. Meqenëse nuk u aktivizua në fushën e blertë, Bale tërhoqi vëmendjen e medieve nga stoli rezervë.

Pas gjumit kundër Deportivo Alavesit, tashmë uellsiani formon me dorë dylbitë dhe qesh me ironi duke shkaktuar një zemërim të madh tek tifozët të cilët kanë kërkuar largimin e menjëhershëm të tij nga “Santiago Bernabeu”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco