Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Mallorca

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Mallorca

21:45, 03/07/2020

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Atletico Madrid - Mallorca,  e vlefshme për javën e 34-rt në La Liga.

Trajneri i Atleticos, Diego Simeone dëshiron të kthejë ekipin e tij te fitorja pas barazimit kundër Barcelonës javën e kaluar. Shanset janë reale sepse përballë kanë një ekip që po lufton për mbijetesë.

Numri një i stolit ka ndryshuar formacionin e tij sepse ka ulur në stol Diego Costan.Ky i fundit pati një ndeshje të dobët ndaj Barcelonës. Titullarë janë preferuar Alvaro Morata dhe Joao Fellix që kanë frenat e sulmit.

Ndeshja fillon nga ora 22:00.

Më poshtë keni formacionet zyrtare për të dy skuadrat.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco