Zyrtare/ Achraf Hakimi nënshkruan me klubin e Interit

Zyrtare/ Achraf Hakimi nënshkruan me klubin e Interit

16:45, 02/07/2020

Tema kryesore në këtë sezon futbollistik ishte se ku do ta vijojë karrierën, Achraf Hakimin, për të cilin çdo muaj në skenë dilet një skuadër e re.

Në dy vitet e tij në Dortmund, ku ishte i huazuar nga Real Madrid, marokeni zhvillojë paraqitje mjaft të mira, veçanërisht në Champions, gjë e cila bëri që shumë ekipe të njohura të interesoheshin për të.

Dhe më në fund e kemi një skuadër të re për mbrojtësin 21 vjeçar, i cili sapo ka firmosur me klubin e Interit në Itali.

Zikaltërit derdhën në arkat e Real Madrid plot 45 milionë euro. Ndërsa lojtari ka nënshkruar një kontratë 5 vjeçare me Interin nga e cila do të përfitojë 5 milionë euro në sezon.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco