Perla e javës në Gjermani vjen nga Eroll Zejnullahu

Perla e javës në Gjermani vjen nga Eroll Zejnullahu

13:45, 02/07/2020

Rikthimi pas pandemisë nuk i ka zënë ‘blof’ lojtarët shqiptar, shumica nga ta kanë shpërthyer me ekipet e tyre me të u rikthyer në fushën e blertë.

Njëri nga golat më të bukur në ‘futbollin pa shikues’ pa dyshim se e ka regjistruar këtë javë qendërmesfushori kosovar i Carl Zeiss Jenas dhe Kombëtares kosovare, Eroll Zejnullahu.

25 vjeçari filloi një soloaksion pasi vodhi topin në kufi të gjashtëmbëdhjet metërshit të ekipit të tij, kaloi gjithë fushën së bashku me kundërshtarët dhe finalizoi nga një distancë e largët me një goditje të fuqishme që puthi shtyllën para se të futej në rrjetë.

Për më shumë shijojeni:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco