Ja ky atlet fillon vrapin nga Prishtina në Tiranë

Ja ky atlet fillon vrapin nga Prishtina në Tiranë

11:24, 02/07/2020

Atleti Fikret Shatri do të niset sot për të realizuar rrugëtimin sfidues 257 kilometra nga Prishtina në Tiranë.

Shatri do të niset në ora 18:00 nga Sheshi Skenderbe, Prishtinë, me moton “Vrapi i shqipes nga Skënderbeu n’Skënderbe”.

Në 1 për qind të vrapimit të Fikret Shatrit, simbolikisht do të vrapojë edhe presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani.

KOK, njëherit është sponsori kryesor i vrapimit.

I urojmë fat dhe suksese Fikretit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco