Serie-A rifillon më 19 qershor nga Bergamo

Serie-A rifillon më 19 qershor nga Bergamo

17:19, 29/05/2020

Jo me 20, por me 19 Qershor. Sezoni futbollistk 2019-2020 në Serie-A rifillon të premten më 19 qershor me ndeshjen ndërmjet Atalantas dhe Sassuolos, e vlefshme për javën e  25-të në kampionatin Italian.

Liga ka vendosur të rifillojë kampionatin në qytetin më të prekur nga koronavirus në Itali, ku numri i viktimave ishte tepër i lartë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco