Më në fund Ministria e Shëndetësisë vendos zyrtarisht për kampionatin shqiptar

Më në fund Ministria e Shëndetësisë vendos zyrtarisht për kampionatin shqiptar

14:49, 29/05/2020

Tashmë ka ardhur edhe miratimi nga Ministria e Shëndetësisë; kampionati shqiptar rikthehet më 3 qershor.

Prej kohësh, FSHF kishte vendosur 3 qershorin për rifillimin e Kategorisë Superiore, teksa tashmë ka ardhur edhe miratimi nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Kjo e fundit ka firmosur sot urdhrin e aktiviteteve të lejuara në këtë fazë të pandemisë duke deklaruar se do të lejohen ndeshjet e futbollit pa tifozë.

Tashmë është vendosur përfundimisht dhe kampionati rinis më 3 qershor, për t’i shkuar deri në fund dhe për tu dhënë të gjitha verdiktet në fushën e lojës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco