Klubi anglez konfirmon dy persona të prekur me Koronavirus

Klubi anglez konfirmon dy persona të prekur me Koronavirus

19:15, 24/05/2020

Dy persona kanë rezultuar pozitiv nga testimet për Koronavirus te Hull City, njofton klubi i Championship.

Nuk është bërë e ditur nëse bëhet fjalë për dy futbollistë po anëtarë të stafit, por për të dy personat është thënë janë mirë dhe se nuk ndjenjë ndonjë efekt.

“EFL” konfirmoi të ditën e sotme se vetëm dy persona kanë rezultuar pozitiv pas testeve për COVID-19 pas 1.014 testimeve nga 24 klube.

Lojtarët u kthyen nëpër klubet e tyre për të punuar dhe të përfunduar sezoni, teksa Hull City ishte kundër kthimit dhe rinisjes së kampioantit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco