Kryeministri i Spanjës: Duke nisur nga 8 qershori mund të rinisë kampionati

Kryeministri i Spanjës: Duke nisur nga 8 qershori mund të rinisë kampionati

14:50, 23/05/2020

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, në konferencën e sotme për shtyp ka lajmëruar se qeveria ka dhënë lejen që futbolli të rinisë të luhet duke filluar nga 8 qershori.

“Spanja ka bërë detyrat dhe tani hapen horizonte të reja për të gjithë ne".

"Ka ardhur momenti që të rikthejmë shumë nga aktivitetet e përditshme. Duke nisur nga 8 qershori, do të rikthehet kampionati i futbollit”, tha Sanchez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco