Zidane duhet të vendosë ndërmjet Vinicius dhe Hazard

Zidane duhet të vendosë ndërmjet Vinicius dhe Hazard

14:19, 23/05/2020

Trajnerit të Real Madridit, Zinedine Zidane, i duhet që të bëjë një zgjedhje mjaftë të vështirë.

Teknikut francez i duhet që të përzgjedhë vetëm njërin mes Vinicius Jr dhe Eden Hazard.

Zidane e ka parë se në momentin kur një prej dy futbollisteve është në fushë, tjetri duhet të qëndrojë në stol. Të dy bashkë kanë luajtur vetem 87 minuta në total dhe hera e fundit kur ndodhte një gjë e tillë ka qënë me 2 nentor të 2019-ës. Nisur nga kjo Zidane duhet të bëjë zgjedhjen e tij.

Eden Hazard është zëvendësuar 14-herë që kur ka nisur La Liga dhe lojtari që ka zënë vendin e tij në fushën e blertë është Vinicius. Një tregues i qartë nga ana e Zidane se me të dy në fushë është e pamundur.

Ndërkohë që braziliani ndihet i rrezikuar sepse Covid-19 e ka ndihmuar së tepërmi sulmuesin francez i cili tashmë ka lënë pas dëmtimin dhe është drejt rikuperimit të plotë. Në të djathtë të sulmit Vinicius e ka të veshtirë të përshtatet dhe këtë gjë e ka kutpuar edhe Zidane. Ndërkohë që performanca e brazilianit nuk është e qëndrueshme edhe pse në disa ndeshje ai ka rezultuar shpëtimtari i Los Blancos.

Hazard nuk luan në të majtë të sulmit, ndersa krahu i djathtë është i tej ngopur, Bale, Asensio, Luca Vasquez, Rodrygo dhe Brahim janë atlernativa që presin të thërriten nga Zidane. Rikthimi francezit me shumë gjasa do t’i zvogëlojë hapësirat sulmuesit brazilian Vinicius.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco