Dalin rezultatet e testeve të para për Koronavirus te Juventusi

Dalin rezultatet e testeve të para për Koronavirus te Juventusi

17:54, 21/05/2020

Juventus ka konfirmuar se të gjithë lojtarët e skuadrës, përfshirë stafin, kanë rezultuar negativ në testet e para për Covid-19.

Në protokollin e rifillimit të Serie A, u parashikua që lojtarët dhe stafet e klubeve të testohen.

Bardhezinjtë kanë konfirmuar se asnjë prej lojtarëve apo stafit të klubit nuk kanë dalë pozitiv.

Juventusi ishte klubi i parë që u trondit nga infektimi me Koronavirus, kur mbrojtësi Daniele Rugani u bë lojtari i parë që mori virusin.

Më pas, Matuidi dhe Dybala ishin lojtarët e tjerë me Covid-19, por që u shëruan duke qëndruar të izoluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco