Zyrtare/ Real Madrid arrin marrëveshjen me lojtarët për uljen e pagave

Zyrtare/ Real Madrid arrin marrëveshjen me lojtarët për uljen e pagave

19:25, 08/04/2020

Përflitej prej disa ditësh, por tani më është zyrtare. Përballë krizës ekonomike që po përjteton futbolli që kur pandemia koronavirus është përhapur në Europë, Real Madrid ka vendousr të ndërmarrë masa drastike.

Kështu, drejtuesit e ekipit madrilène kanë gjetur gjuhën e përbashkët me lojtarët dhe stafin teknik për uljen e pagës me 10% dhe 20% gjatë periudhës së pandemisë së Covid-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco