Adriano Galiani jep zgjidhjen për Serie A

Adriano Galiani jep zgjidhjen për Serie A

17:14, 08/04/2020

Adriano Galiani është optimist mbi rifillimin e Serisë A, por nga lartësia e përvojës së tij, drejtori sportiv i Monzës, parashikon disa ndryshime drastike përsa i përket futbollit italian e sidomos atij elitar.

Ecuria e futbollit italian, por jo vetëm, varet nga momenti kur do të duhet që gjithçka të rinisë, e për momentin nuk ka asnjë datë. Po të vendosja unë, do të preferoja që katër ekipet e renditura të parat të shkonin në Ligën e Kampioneve, teksa rëniet nga kategoria do t’i anuloja për këtë sezon. Duhet gjetur një zgjidhje me sa më pak burokraci në këto çaste, ndaj mendoj se në vitin e ardhshëm Seria A dhe B do të kenë nga 22 ekipe pjesëmarrëse”, ka deklaruar Galiani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco