Mediat në Itali e zbulojnë: Juventus gati ta shesë Ronaldon, ja çmimi i tij...

Mediat në Itali e zbulojnë: Juventus gati ta shesë Ronaldon, ja çmimi i tij...

08:38, 08/04/2020

Pavarësisht situatës së koronavirusit, klubet po mendojnë për merkaton.

Mediat në Itali bëjnë me dije që Juventusi është i gatshëm të lejojnë shitjen e yllit të tyre, Cristiano Ronaldo te Real Madrid.

Sipas “Corriere dello Sport”, Juventus do të ishin në gjendje të pranonin një ofertë me vlerë 50 milionë sterlina për portugezin.

Përhapja e COVID-19 ka shkaktuar probleme të mëdha në botën sportive, dhe shumë klube janë duke u ballafaquar me krizën financiare për shkak të pagave të larta të futbollistëve.

Cristiano Ronaldo fiton 31 milionë euro në sezon te Juventus, dhe pas COVID-19, i cili nuk dihet se kur do të përfundojë, do të jetë sfidë jo e lehtë për të paguar këtë shumë nga klubi bardhezi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco