COVID-19 i merr jetën nënës së trajnerit të famshëm

COVID-19 i merr jetën nënës së trajnerit të famshëm

16:26, 06/04/2020

Ndërron jetë si pasojë e COVID-19 nëna e trajnerit të Manchester City, Pep Guardiola.

Dolors Sala Carrio, 82-vjeçe, u diagnostikua me Koronavirus pasi shfaqi simptomat e para në Barcelonë, ndërsa sot ka qenë vetë klubi anglez ai që ka njoftuar vdekjen e saj.

"Familja e Manchester City-t është e hidhëruar të raportojë vdekjen e nënës së Pep Guardiolas, Dolors Sala Carno në Manresa, Barcelonë pasi u infektua nga Koronavirusi. Ajo ishte 82 vjeçe", thuhet në njoftimin e klubit.

Dolors Sala Carrio

Image

Spanja është një prej shteteve më të goditura nga COVID-19. Deri tani, vendi iberik regjistron mbi 135 mijë të infektuar dhe mbi 13 mijë viktima. /A.R, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco