Menjëherë pas përfundimit të karantinës, tetë lojtar të Interit largohen nga Italia

Menjëherë pas përfundimit të karantinës, tetë lojtar të Interit largohen nga Italia

18:40, 26/03/2020

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, Diego Godin dhe shtatë futbollistë të tjerë të Interit janë larguar menjëherë nga Italia pas përfundimit të karantinës.

Godin është kthyer në vendilindjen e tij, Uruguai dhe përmse video të publikuar  në faqen e tij në Instagram, u dërgoi një mesazh tifozëve:

Image

“Unë u largova nga Italia me autorizimin e klubit dhe autoriteteve shëndetësore. Duhet të jem në karantinë këtu, duke qenë përgjegjës dhe i vetëdijshëm për situatën. Natyrisht u rekomandoj të gjithëve që të qëndrojnë në shtëpi, është mënyra e vetme për për ta parandaluar këtë pandemi. Dëgjoni udhëzimet që japin autoritetet”. Ju dërgoj një përqafim, le të shkojmë përpara së bashku”, u shpreh Godin.

Ndërkohë, shtatë emrat të tjerë ende nuk janë publikuar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco