‘Ronaldo ka kopjuar lëvizjet e mia’, flet Luis Nani: Këta janë 5 lojtarët më të mirë...

‘Ronaldo ka kopjuar lëvizjet e mia’, flet Luis Nani: Këta janë 5 lojtarët më të mirë...

15:35, 25/03/2020

Cristiano Ronaldo dhe Luis Nani prej vitesh janë miq të mirë.

Në një intervistë dhënë së fundi, Nani ka përzgjedhur pesë lojtarët më të mirë me të cilët ka luajtur në karrierë, me Ronladon, Paul Scholes, Deco, David de Gea dhe Bruno Alves.

Nani bëri shaka pak duke thënë që Ronaldo i ka kopjuar të gjitha lëvizjet nga ai.

“Një hap i shpejtë dhe të gjitha aftësitë tjera Ronaldo i ka kopjuar nga unë në një moshë të re. Ai e di këtë”, ka deklaruar Nani duke qeshur.

“De Gea në portë, një portier shumë i mirë dhe një nga më të mirët në botë, por ai duhet të vendosë syze sepse nuk sheh pa to. Deco është idhulli im dhe Bruno Alves një mbrojtës i shkëlqyeshëm”, përzgjedh Nani.

Kujtoijmë që Nani ka luajtur për Sporting, Manchester United, Valencia, Lazio dhe aktualisht vesh fanellën e Orlando.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco