Ish-ministri reagon për tragjedinë që ra mbi familjen deçanase

Ish-ministri reagon për tragjedinë që ra mbi familjen deçanase

10:12, 14/10/2020

Dy vëllezër nga Deçani janë goditur dje për vdekje nga treni në një qytet të Gjermanisë. Sipas njoftimit të mediave gjermane, njëri nga vëllezërit është 13 vjeç ndërsa tjetri 17.

Pas këtij rasti tragjik ka reaguar edhe deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, i cili ka publikuar edhe një foto ku shihen dy vëllezërit.

Lekaj ka thënë se të gjithë qytetarët janë të tronditur rëndë nga tragjedia që ndodhi në Gjermani ku humbën jetën dy fëmijët e Familjes Arifaj nga Deçani.

“Gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës janë të tronditur rëndë nga tragjedia që ndodhi në Gjermani ku humbën jetën dy fëmijët e Familjes Arifaj nga Deçani. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta për Familjen Arifaj, Deçanin dhe gjithë qytetarët e Kosovës”, ka shkruar Lekaj

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco