Lajm i mirë për çiftet në këtë komunë, po ndahen nga 200 euro

Lajm i mirë për çiftet në këtë komunë, po ndahen nga 200 euro

09:43, 14/10/2020

Komuna e Kamenicës ka njoftuar se do të ofrojë mbështetje financiare për foshnjat e porsalindura.

Përmes një njoftimi për media thuhet se tani e tutje, çiftet do të subvencionohen me nga 200 euro si mbështetje për foshnjat e porsalindura.

Kryetari i komunës, Qëndron Kastrati ka thënë se lindja dhe rritja e fëmijëve është sfidë e përgjegjësi e madhe, andaj çiftet tani e tutje do të subvencionohen me nga 200 euro.

 
“Krijimi i familjes është një nga vendimet më të rëndësishme për çdo çift. Lindja dhe rritja e fëmijëve, është lumturi por edhe përgjegjësi e sfidë e madhe. Sa më të vështira kushtet ekonomike, aq më e madhe sfida. Prandaj, tani e tutje do të subvencionojmë çiftet me nga 200 euro si mbështetje për foshnjat e porsalindura”, ka shtuar Kastrati.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco