Komuna e Prishtinës lanson brendin dhe platformën informuese turistike

Komuna e Prishtinës lanson brendin dhe platformën informuese turistike

08:50, 14/10/2020

Komuna e Prishtinës bën prezantimin dhe lansimin e brendit dhe platformës informuese turistike të Prishtinës.

Blerta Basholli, drejtoreshë e Drejtorisë se Kulturës ka thënë së me shumëllojshmërinë e saj kulturore, kombinimin simpatik të ndërtesave arkitektonike ikonike, artit të këndshëm për sytë, histrorisë domethënëse, kuzhinës së pasur, rrugëve plot lëvizje dhe mikpritjes së pakrahasueshme, Prishtina imponon dinamizimin e saj me një frymë konstruktive.

"Ne kemi vendosur të krijojmë platformën zyrtare të brendit turistik dhe informues të Prishtinës, një platformë ku banorët e pasionuar do të ndajnë historinë e tyre, pikëpamjet piktoreske dhe dashurinë e tyre të ndërsjellë për Prishtinën", ka deklaruar Basholli.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco