Ndërroi jetë 106 vjeçari që agjëroi 94 vite Ramazanin pa ndërprerë

Ndërroi jetë 106 vjeçari që agjëroi 94 vite Ramazanin pa ndërprerë

21:21, 23/05/2020

Tri ditë para se ta përfundojë Ramazanin e 94 që po agjëronte, ndërroi jetë.

106 vjeçari Nazim Neziri nga Remniku u Vitisë vdiq të enjten, pak para darkës së muajit të shenjtë

 

Ai u varros pa ndonjë organizim e as pamja nuk u hap shkaku i pandemisë.

E nipi i tij, i cili ishte përkujdesur vazhdimisht për të, thotë se deri në momentin kur ndërroi jetë gjyshi i tij ishte në gjendje të mirë dhe nuk kishte shfaqur ndonjë problem shëndetësor.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco