EKSKLUZIVE/ Zbardhen EMRAT e disa prej të arrestuarve bashkë me Vangjush Dakon

EKSKLUZIVE/ Zbardhen EMRAT e disa prej të arrestuarve bashkë me Vangjush Dakon

18:12, 06/06/2023

Zbardhen disa prej emrave të personave që janë vënë në pranga bashkë me Vangjush Dakon.

Personat ndaj të cilëve janë lëshuar urdhër arrestet që ka mësuar deri më tani SYRI, janë:

Adi Likmeta

Rozi Kovaçi

Lira Kërtusha

Nandi Tocilla.

Mësohet Rozi Kovaçi është mamaja e drejtorit të Ujësjellësit të Durrësit dhe kushërira e parë e ish-ministrit, dhe deputetit Blendi Klosi, i deleguari politik i Edi Ramës në qarkun e Vlorës.

Siç ka raportuar SYRI pak më parë, Vangjush Dako është dorëzuar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës ku edhe do të qëndrojë deri në dhënien e masës së sigurisë nga Gjykata Speciale.

Arrestimi i Vangjush Dakos, nën akuzë edhe për abuzimin me një tender të bashkisë në vitet 2014-2015.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco