Meta: Do të vazhdoj bashkëpunimin me PD në funksion të demokracisë dhe interesit publik

Meta: Do të vazhdoj bashkëpunimin me PD në funksion të demokracisë dhe interesit publik

11:24, 04/06/2023

Kryetari i PL, Ilir Meta,  është shprehur se është i hapur për bashkëpunimin me Partinë Demokratike në funksion të shtetit të së drejtës. 

“Ne jemi shumë të hapur të vazhdojmë bashkëpunimin dhe të thellojmë bashkëpunimin jo vetëm me Partinë Demokratike, por edhe me çdo forcë tjetër politike, me çdo qytetar që është i angazhuar për lirinë, për shtetin e së drejtës, për demokracinë, për interesin publik, për mirëqeverisjen dhe që është kundër këtij regjimi dhunues”, shprehet Meta në postimin e tij në Facebook.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco