Berisha: ‘Brava’ dhe ‘Alibasha’ janë me Ramën

Berisha: ‘Brava’ dhe ‘Alibasha’ janë me Ramën

23:10, 01/06/2023

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha duke folur për bashkimin e PD-së, është shprehur se Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj janë pjesë e Ramës.

Gjatë  debatit në ‘Open’, Berisha u shpreh se Gazment Bardhit dhe Jorida Tabakut janë ‘të çmuar’ dhe figura që kanë investuar për PD-në.

I pyetur si do veprojë nëse nuk e duan kryetar të partisë, Berisha deklaroi se zgjidhje për këtë është vetëm vota dhe procesi brenda partisë.

‘PD zyrtare jemi ne, por Rama mori logon dhe ua dha atyre. Ajo është logoja ime. Është kali i timonierit. Deputetët e tjerë kanë mbajtur qëndrim tjetër dhe meritojnë të debatojnë e diskutojnë për të gjetur zgjidhje sepse në fushatë u rreshtuan me kandidatët e Primareve përveç 2 prej tyre që janë pengje të Edi Ramës.

Ata nuk janë rreshtuar për Sali Berishën, por për Partinë Demokratike. Logo i përket PD-së. Po them këtu që deputetët e tjerë përveç Bravës dhe Alibashës që kanë lidhje me Ramën. Edhe Gazmenti edhe Jorida kanë mbajtur qëndrim parimor konsekuent, kanë mbështetur kandidatët e Primareve. Kanë investuar në PD. Unë nuk po i josh ata, e kanë merituar kur them që janë të çmuar.

Se çfarë bëjnë nuk e kam të qartë, por besoj se vendin e kanë plotësisht në PD për qëndrimet që kanë mbajtur. PD është e gatshme të diskutojë me ta. Nëse nuk duan të jem kryetar është vota. Problemi është këtu. A mund t’i thuhet atij që pa vulë e pa firmë u votua nga 500 mijë vetë’, u shpreh Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco