Bie nga lartësia punëtori në Sarandë, ndërron jetë

Bie nga lartësia punëtori në Sarandë, ndërron jetë

12:15, 30/05/2023

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë, ku një punëtor 50 vjeç ka rënë nga lartësia duke punuar në një pallat dhe si pasojë ka gjetur vdekjen.

Grupi hetimor vijon veprimet në vendin e ngjarjes, me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Sarandë/ Informacion paraprak

Rreth orës 11:30, në lagjen nr.1, Sarandë, shtetasi E. K., rreth 50 vjeç, duke punuar në një pallat në ndërtim, dyshohet se ka rënë aksidentalisht nga lartësia dhe si pasojë e dëmtimeve të marra, ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Grupi hetimor vijon veprimet në vendin e ngjarjes, me qëllim dokumentimin e plotë ligjor të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco