SYRI TV/ Afera McGonigal/ Berisha: Kongresi i SHBA ka ngritur komision hetimor

14:01, 03/02/2023

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha sot ka zhvilluar një konferencë për mediet në lidhje me skandalin McGonigal dhe bashkëpunimin e tij me kryeministrin Edi Rama, ku sërish u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë të bashkohen në protestën e datës 11 shkurt. Kreu i PD u shpreh se largimi i Edi Ramës është një kusht, është një domosdoshmëri jetike për vendin. Sipas Berishës, Edi Rama nuk njeh gjuhë tjetër veç frikës dhe se populli do ia tregojë frikën atij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco