Yuri Kim, ambasadorja që nuk arriti kurrë të jetë ambasadore.

Yuri Kim, ambasadorja që nuk arriti kurrë të jetë ambasadore.

19:20, 02/02/2023

Nga Elona Caslli

1. Tërhoqi litarin me burra me benevrekë për të nxjerrë gomat nga deti.

2. Piu kafe me një qytetar që i shkroi në fejsbuk, falë të cilit mësoi ç’ishte komunizmi.

3. Bëri xhiro me skaf dhe eskursione me kabinetin qeveritar rilindas.

4. Hëngri qofte dhe piu birra me kandidatin e qelisë Veliaj.

5. U përqafua fort me Edi Ramën.

6. U tregoi shqiptarëve përralla me drejtësi.

7. Kërcënoi demokratët me ngrënie bari.

7. U shndërrua në Kryetare Seksioni të Partisë Socialiste në zgjedhjet e 6 marsit.

8. Heshti dhe vazhdon të heshtë për çdo skandal të nivelit kombëtar dhe ndërkombëtar në Shqipëri.

9. Bëri gjithçka Yuri Kim, veç diplomaten nuk e bëri kurrë.

10. Së fundmi e shohim edhe si pediatre.

Post Scriptum- Yuri Kim, ambasadorja që nuk arriti kurrë të jetë ambasadore.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco