Kalaja: Edi Rama sillet si pronari i Yuri Kim

12:56, 09/12/2022

E ftuar në Emisionin e mëngjesit në Kafe Shqeto Syri.TV ishte ish kandidatja e primareve në Bashkinë e Tiranës, Adriana Kalaja ku komentoi sjelljen poshtëruese që Ram bën tani ndaj ambasadores Kim.

Kalaja ka aluduar se njëra nga ministret e Ramës është kujdesur vetë personalisht për lukun e Kim, e vënë re dhe ndryshimi që ajo ka pësuar ndër vite kur ka ardhur si ambasadore në Shqipëri.

"Një nga ministret e Edi Ramës ajo që i thotë ‘Skënderbeu’, ka thashetheme se ajo ka investuar në paraqitjet e jashtë të zotit Kim. Kjo vërehet qartë edhe transformimi  në vite i Kimit.

Këta sjellje të pavenda të Kim e kanë kthyer si një ministre e kabinetit të Ramës dhe ai të sillet si pronari i të gjithëve përfshirë edhe Kimin.

Deklarata e djeshme nga Ministria e Jashtme përpaos të gjithë probleme donte të tregonte edhe fuqinë që ka kryeministri ku shkon deri në pikën që merr vendime për ambasadorin e SHBA-së."

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco