Breçani zbulon porosinë e Berishës: Na tha mos e prekni me dorë agresorin por çojeni në polici

Breçani zbulon porosinë e Berishës: Na tha mos e prekni me dorë agresorin por çojeni në polici

22:19, 07/12/2022

Erzen Breçani, ish-zyrtar policie tha në emisionin Now në Euronews Albania se vetë Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë ndërhyrë që agresori Gert Shehu të mos goditej më tej nga turma në protestë.

Erzen Breçani tregoi se pasi kishte ndërhyrë për ta nxjerrë agresorin në trotuar në mënyrë që ta largonte nga turma e irrituar, vetë truproja e Berishës i kishte përcjellë porosinë e këtij të fundit që 31-vjeçari të dorëzohej në polici.

“Sali Berisha, pasi e kemi nxjerrë në trotuar nga turma, ka ardhur truproja i tij dhe më ka thënë që doktori ka porositur që duhet ta dorëzojmë në polici dhe të mos preket më me dorë. Kam qenë duke ecur dhe duke biseduar me të në trotuar. U jam mirënjohës që mu bindën.”-tha Breçani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco