VIDEO/ Në Fier nis procesi votimit të  primareve

VIDEO/ Në Fier nis procesi votimit të primareve

08:27, 04/12/2022

Primaret për të zgjedhur emrat e kandidatëve për kryebashkiakë ne deget e PD Fier, Patos, Roskovec dhe Mallakastër kanë nisur që në orën 8 të mëngjesit e do të vazhdojnë deri në orën 18. Materialet zgjedhore për çdo degë të PD për bashkitë  Fier, Mallakastër, Patos e Roskovec kanë mbritur që në orët e mbrëmjes së djeshme dhe u janë shpërndarë degëve përkatëse.

FIER votohet për kandidatët

Ermal Hamataj,

Edvar Kodheli

Denisa Muçaj

Artur Mahmutaj

Albano Zhapaj

Në Patos votohet për kandidatët

Ardian Rama

Gazmend Halimi

Sofie Alushaj

Në Roskovec votohet për kandidatët

Dhurata Malko

Nazar Plaka

Nerdit Hazizaj

Në Mallakstër  votohet për kandidatët

Resmi Shanaj

Neim Begaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco