Berisha publikon videon e shqiptarëve në gomone: 110 vjetori i Pavarësisë nën monizmin e Ramës

19:58, 28/11/2022

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka publikuar një video në rrjete sociale ku duken qartë shqiptarët të cilët janë nisur me gomone drejt Anglisë.

Sali Berisha shprehet se shqiptarët kanë braktisur vendit si pasojë e keqqeverisjes së Edi Ramës dhe qeverisë së tij pa atdhe dhe pa flamur.

Statusi i Sali Berishës
Ky është 110 vjetori i Pavarësise së Shqiperisë nën monizmin e Edi Ramës! Rama dhe qeveria e tij e shpopullimit të Shqiperisë  janë pa atdhe, pa komb e flamur! Te dashur miq, këtë 110 vjetor edhe në këtë dite të bekuar qindra e mijëra shqiptarë janë të detyruar të largohen nga vendi, nga mjerimi, nga dëshpërimi.

Të detyruar nga Edi Rama dhe qeveria e tij  pa atdhe, pa komb, e pa flamur, pjesa më vitale e shoqërisë lë pas familjen, njerëzit më të dashur, Shqipërinë. Po qeveri e turpit dhe gomoneve po përzë të rinjtë tanë, fëmijët tanë, të largohen nga toka e tyre.

Duke ju uruar të gjithë atyre Gëzuar Ditën e Pavarësisë, zotohem në emër të Partsë Demokratike se do bëjmë gjithçka që ashtu siç përmbysëm 30 vite më parë monizmin komunist të etërve xhelat të Edi Ramës do të përmbysim monizmin e tij të bazuar në vjedhjen, drogën dhe krimin që po ju dëbon ju sot nga votrat tuaja. Gëzuar! Rroftë Shqipëria  #sb

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco