Shqiptarët festojnë Ditën e Flamurit në Milano me thirrjet: Rama ik

17:30, 28/11/2022

Si shumë shqiptarë në botë edhe në Itali janë mbledhur në sheshet e qyteteve për të festuar Ditën e Flamurit. Shqiptarët sot të veshur kuqezi, janë mbledhur në qytetin italian Milano, për të festuar pavarësinë e vendit. 

Por përveç thirrjeve atdhetarem ata në kor kanë kërkuar dhe largimin e kryeministrit Edi Rama nga pushteti. Duke brohoritur Rama ik, Rama ik, shqiptarët kanë këtë mënyrë për të festuar 28 nëntorit. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco