VIDEO-SYRI TV/ PD çon në SPAK projektin e Portit të Durrësit, kallëzon Ramën, Ballukun e Ahmetajn

12:55, 25/11/2022

Partia Demokratike paditi këtë të premte në SPAK, projektin  sipas saj korruptiv të Portit të  Durrësit.  Kryetarja e Komisionit të Apelimit në selinë blu, Adriana Kalaja, deklaroi për mediet se kallëzimi është kundër Edi Ramës, Belinda Ballukut, Arben Ahmetajt dhe çdo zyrtari të përfshirë në këtë aferë. Sipas Kalasë,  projektligji do të shpallet antikushtetues, ashtu siç ndodhi me ligjin special “Fusha”, që u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco