VIDEO/ Publikohen për herë të parë pamjet nga momenti i vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan

VIDEO/ Publikohen për herë të parë pamjet nga momenti i vrasjes së Pjerin Xhuvanit në Elbasan

20:02, 28/09/2022

Emisioni “Në Shënjestër’ publikon për herë të parë pamjet e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, pak ditë para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Ngjarja ndodhi më 21 prill 2021 në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan.

Siç shihet nga pamjet ekskluzive të siguruara nga gazetarja Klodiana Lala, ka pasur përplasje midis dy grupeve të militanteve. Po ashtu në pamje shihet se grupi i ruajtjes së votave i angazhuar nga PD e Bashës bllokon një makinë që sipas tyre kishte lista me pagesa dhe para.

Nga pamje shihet Arber Paplekaj dhe Pjerin Xhuvani që më pas ky i fundit humb jetën. Në ngjarjen në fjalë që u bë ‘mollë’ sherri mes palëve politike, u plagosën dhe tre persona të tjerë, mes tyre një efektive policie.

Aktualisht çështja është në gjykim, ndërkohë që autori i dyshuar, Arber Paplekaj ndodhet pas hekurave. Gjykata e Rrethit Gjyqësor të Elbasanit ka vendosur masën e pezullimit për gjashtë efektivët e “Shqiponjave”, të arrestuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, të cilët akuzohen për mosveprim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco