FOTO/ Shkëmbi bie në mes të rrugës në Vlorë, vetëm fati i shpëtoi njerëzit

FOTO/ Shkëmbi bie në mes të rrugës në Vlorë, vetëm fati i shpëtoi njerëzit

11:17, 14/08/2022

Vetëm fati i ka shpëtuar njerëzit që kalonin në një rrugë të Jonufrës në Vlorë, pasi një MASIV shkëmb ka rënë papritur në mes të rrugës ku qarkullonin makina.

Gazetari i SYRI TV tha se masivi shkëmbor, fatmirësisht nuk ka shkaktuar dëme në njerëz apo materiale. 

“Edhe më herët ka pasur problematika të ngjashme në këtë zonë, të cilat vijnë si shkak i erozionit dhe ndërtimeve në zonë, por deri më tani nga autoritet nuk është marrë asnjë masë parandaluese.”

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco