‘Një masakër e vërtetë në Çetin’/ Berisha: Akt i shëmtuar kriminal! Ngushëllime familjeve dhe vendit fqinj

‘Një masakër e vërtetë në Çetin’/ Berisha: Akt i shëmtuar kriminal! Ngushëllime familjeve dhe vendit fqinj

14:53, 13/08/2022

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka dënuar masakrën në Çetin të Malit të Zi ku mbetën të vrarë 10 persona mes tyre dhe dy fëmijë.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha e ka quajtur një akt kriminal të shëmtuar dhe i ka shprehur ngushëllimet familjeve të viktimave dhe autoriteteve të vendit fqinj.

Postimi i plotë:

Nje masaker e vertete ne Çetine! Vriten dhjete qytetare dhe plagosen gjashte te tjere!

Miq, nje person i armatosur ka hapur zjarr dje pasdite ne nje lagje te Çetines dhe ka vrare 10 qytetare, nder te cilet dy femije, dhe plagosur 6 te tjere.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt kriminal e te shemtuar, i shpreh ngushellimet e mia te ndjera familjeve te viktimave, qytetareve dhe autoriteteve te vendit fqinj. I uroj gjithashtu sherim te plote te plagosurve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco