Berisha publikon denoncimin: Kryetarja e bashkisë mbyti në lumin e Semanit 14 vjeçarin nga Rroskoveci

Berisha publikon denoncimin: Kryetarja e bashkisë mbyti në lumin e Semanit 14 vjeçarin nga Rroskoveci

16:17, 11/08/2022

Kryetari i PD-së Sali Berisha ka publikuar denoncimin në lidhje me ngjarjen tragjike në lumin e Semanit, ku u mbyt i mituri 14 vjeçar.

Në postimin e tij në Facebook, Berisha thotë se denoncuesi akuzon kryetaren e bashkisë, Majlinda Bufin për mbytjen e 14 vjeçarit nga Rroskoveci, pasi i ka hequr ndihmën ekonomike.

Postimi i plotë:

Akuzon kryetaren e Bashkise per mbytjen ne lumë te 14 vjeçarit ne Roskovec.

Ajo i hoqi ndihmen ekonomike.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje

Jam nje banor i fshatit Suk-1 ne bashkine e Roskovecit. Dua te denoncoj kryetaren e bashkise Majlinda Bufi si njeriu qe mbyti djaloshin 14 vjec te Novrus Sakes qe u mvyt ne Lum. Pse e them kete. Familjen e Novruzit te shkret e njojm te gjith ne fshat. Jane hadhexhinj ne kulmit. Skane buk te han. Novrusi vet ka 4 vjet qe ka vdekur. Asnje person nuk kujdes per ata kalamaj. Ca kalamaj kane dhe probleme te tjera. Vetem ky djali qe ishte i sakt punonte ne sera per te ushqyer te tjeret. Leker qe mirrte ia jepte mamas se tij. Shkonte dhe gjuante per peshk per te siguruar nje vakt ushqim. Tani kur kjo familje me 100 hadhe ska buk te haj, Majlinda Bufi si kryetare bashkie i heq ndimen ekonomike. Nga ajo qe Majlinda i hoqi ndihmen ekonomike ky flori djale shkonte ne lum per peshk se nuk ushqeeshin dot. Kjo bashki ka sy ka zemer te mendoj kur i heq ndihmen ekonomike. Prandaj them qe majlinda bufi e mbyti ne lum se eshte katile ne shpirt. Sic vrau ate djalin ne tiran Erjon Velija, ate Ardit Gjoklajn ashtu mbyti ne lum edhe majlinda cuni e Novruzit te shkret. Majlinda eshte kriminele nga shpirti. Qo eshte e verteta. Faleminderit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco