‘Drejtësi për Jonadën’/ Nënshkruhet peticioni për shkarkimin e ministrave

‘Drejtësi për Jonadën’/ Nënshkruhet peticioni për shkarkimin e ministrave

10:17, 11/08/2022

Vijon nënshkrimi i peticionit për shkarkimin e ministrave Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaro, pas vrasjes së 7-vjeçares, Jonada Avdia.

Peticioni vjen pas protestave të shoqërisë civile, të cilët kërkuan drejtësi për Jonadën e cila humbi jetën nga vrasja më skaf në plazhin e Potamit.

Mëngjesin e sotëm, peticioni u nënshkrua edhe në Durrës.

Eliona Shkreli, përfaqësuese e shoqërisë civile, shprehet se përgjegjësit kryesorë duhet të mbajnë përgjegjësi dhe të shkarkohen.

Qytetarët kanë organizuar dy protesta duke kërkuar shkarkimin e ministrave.

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco