VIDEO/ Rrufeja godet shtyllën e tensionit të lartë, zjarri përhapet drejt malit me pisha në fshatin Mbreshtan

15:39, 09/08/2022

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Mbreshtan, pasi rrufeja goditi shtyllën e tensionit të lartë, duke e shkrumbuar totalisht atë.

Nga raportimet për SYRI-n, zjarri po përhapet drejt malit me pisha.

Shkëputja e telave të tensionit të lartë ka shkaktuar edhe vatrën e parë të zjarrit, e cila është përhapur me shpejtësi drejt zonës malore me pisha.

Nē vendngjarje kanë shkuar forca të shumta zjarrëfikëse,që kanë bërë të mundur vënien nën kontrroll të zjarrit.

Si pasojë e zjarrit është djegur një sipërfaqe e madhe me pisha shekullore.

Djegia e shtyllës së tensionit të lartë ka lënë pa drita fshatin Mbreshtan, deri në riparimin dhe zëvendësimin e shtyllës nga stafi i elektriçistëve të OSHEE-së, që raportohet se janë nisur drej zonës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco