Kundërshtuan punonjësit e Policisë, vihen në pranga 4 shtetas

Kundërshtuan punonjësit e Policisë, vihen në pranga 4 shtetas

09:06, 29/06/2022

4 të rinj janë arrestuar në flagrancë, për veprën penale "Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik", në Fier.

Shtetasit J. T., 20 vjeç, E. M., 23 vjeç, A. M., 22 vjeç dhe E. K., 20 vjeç, banues në Fier, u arrestuan, pasi në lokalin ku ishin ulur në bulevardin “Ramiz Aranitasi”, kanë kundërshtuar punonjësit e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, të cilët kanë qenë duke ushtruar kontroll për paligjshmëri, në këtë subjekt.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco