Balliu: 1001 arsye që qytetarët të protestojnë në 7 korrik

Balliu: 1001 arsye që qytetarët të protestojnë në 7 korrik

16:45, 26/06/2022

Sekretarja për Organizatat Partnese në Partinë Demokratike Megi Balliu gjatë një interviste për Ora News tha se ka 1001 arsye për tju bashkuar qytetarët dhe të rinjtë protestës së 7 korrikut.

Sipas saj këtë duhet ta bëjnë jo për partitë politike por për të ardhmen e tyre.

Megi Balliu: Ka 1001 arsye për tju bashkuar qytetarët dhe të rinjtë protestës së 7 korrikut. Nga tja fillosh nga çmimet e larta, nga papunësia, nga shpopullimi që unë e ritheksoj është një nga faktorët problematik të vendit tonë, por mesa duket jo nga ana e qeverisë e cila bën një sy qorr e një vesh shurdh. Unë i bëj thirrje çdo të riu e të reje që të bashkohet në protestën e 7 korrikut, jo për PD-në për asnjë parti politike por të bashkohet për veten e tij, për të ardhmen e tij pasi nëse ai beson tek vetja e tij se mund ta bëjë ndryshimin atëherë mund ta gjë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco