Vasili: Rama, marionetë e Vuçiçit që do të pengojë integrimin me çdo kusht!

16:35, 26/06/2022

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv bllokimin e negociatave dhe retorikën e ashpër të kryeministrit Edi Rama ndaj Bashkimit Europian.

Petrit Vasili tha se kryeministri Edi Rama shikon vetëm nga lindja ndërsa integrimi është objektivi që ai e urren dhe do ta pengojë me çdo kusht.

"Rama është një marionetë në duart e interesave që shkojnë nga Beogradi në Moskë. Rama është provokator në Bruksel.

Ai është i kapur për fyti, i pacipë, i gatshëm të bëjë pazare në dëm të Kosovës, për kufijtë e Kosovës dhe Shqipërisë.

Ai është i shantazhuar dhe vazhdon të bëjë këtë detyrë në dëm të vendit."-tha Vasili.

Për nismën ‘Ballkani i Hapur’, Vasili tha se është katërcipërisht e dështuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco